poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Aktualności

31. Finał WOŚP w Żórawinie

W niedzielę. 29.01.2023, w Żórawinie odbył się 31. Finał WOŚP ❤️ podczas którego zebrano 8️⃣0️⃣2️⃣9️⃣0️⃣,9️⃣1️⃣ zł. W wydarzeniach przygotowanych przez sztab WOŚP 2023 Żórawina nasi strażacy ?‍?wzięli aktywny udział.
Przekazane na licytację, statuetki naszego samochodu ratowniczego ??, znalazły nowych właścicieli i obie pozostały w Żórawinie. Pierwszą z numerem 001 wylicytowała Ewa i jeszcze w trakcie trwania finału otrzymała od nas statuetkę. Druga z numerem 002 została wylicytowana na allegro, a szczęśliwy wygrany aukcji postanowił pozostać anonimowy.
Najważniejszym wydarzeniem podczas tego wspaniałego dnia był jednak turniej piłki siatkowej ?, który wystąpiła łączona drużyna strażaków OSP Żórawina w składzie Wiesław, Klaudia, Bartłomiej, Dawid, Szymon ?‍♂️ oraz OSP Rzeplin w składzie: Przemek, Michał, Kuba i Rafał ?‍♀️. Po zaciętym pojedynku nasza ekipa znalazła się tuż za podium ?. Dziękujemy wszystkim zawodnikom i drużynom za wspaniały turniej i grę fair play .
Ostatnim punktem programu finału były ?Światełko do nieba?. Wspólnie z druhami z Rzeplina zapaliliśmy światła do nieba w naszych pojazdach ratowniczych oraz pomogliśmy w odpaleniu setek zimnych ogni, które trzymali w rękach mieszkańcy naszej Gminy w symbolicznym sercu ❤️