niedziela, 26 maja, 2024
Akcje Ratowniczo-GaśniczeAkcje Ratowniczo-Gaśnicze 2021

ALARM 006/2021

#ALARM 006/2021 🚗🚗🚚
📅 26.01.2021 ⏰ 17:04
Cztery osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego zostaliśmy zadysponowani we wtorek parę minut po godz. 17, na DW 395 w Polakowicach.
Po dotarciu na miejsce ustalono, że doszło do zderzenia 3 pojazdów, którymi łącznie podróżowało 6 osób. Wspólnie z zastępem OSP KSRG WĘGRY
przystąpiliśmy do udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz wykonywania dostępu do uwięzionego kierowcy. Po około 40 minutach kierowca zostały ewakuowany z pojazdu i przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.
Po zakończonych działaniach ratowniczych na prośbę Policji zastępy OSP pozostały celem zabezpieczenia i oświetlenia miejsca wypadku podczas prowadzonych czynności dochodzeniowych.
Podczas akcji ratowniczej współpracowaliśmy:
🚒 OSP KSRG WĘGRY
🚒 JRG 9 Wrocław,
🚒 JRG 3 Wrocław,
🚑🚑🚑🚑 Zespołami Ratownictwa Medycznego,
🚓🚓 Policją.
⚠️⚠️Chcielibyśmy również przy pomnieć o stosowaniu KORYTARZA ŻYCIA na drogach wielopasmowych, a w przypadku zdarzeń na drogach o jednym pasie w każdym kierunku, prosić o nie zawracanie przed dojazdem służb ratowniczych. Działanie takie, szczególnie na wąskich drogach, a taką jest właśnie DW 395 spowalnia czas dotarcia dużych samochodów straży pożarnej. ⚠️⚠️