niedziela, 26 maja, 2024
Akcje Ratowniczo-GaśniczeAkcje Ratowniczo-Gaśnicze 2020

ALARM 052/2020

🚨 #ALARM 052/2020 🏚
 19.06.2020 / 11:53

Drugie zgłoszenie brzmiało równie dramatycznie jak pierwsze. Strażacy zostali wezwani do Bogunowa, gdzie w wyniku zawalenia dachu budynku mieszkalnego, pod gruzami uwięziona mogła zostać jedna osoba.

Na szczęście po dotarciu na miejsce wezwania okazało się, że lokator nielegalnie zamieszkujący pustostan w chwili katastrofy budowlanej znajdował się poza budynkiem. Wykluczono też możliwość przebywania w budynku innych osób.

Adres ten jest doskonale znany strażakom z gminy Żórawina, gdyż wcześniej wielokrotnie dochodziło w nim do pożarów, a ze względu na zły stan techniczny część stropów już wcześniej była naderwana.

W działaniach uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej nr 9 we Wrocławiu, OSP Żórawina, OSP KSRG WĘGRYOSP KSRG Rzeplin oraz policja i pogotowie ratunkowe. W trakcie dojazdu do macierzystych jednostek zawrócone zostały zastępy JRG 4 we Wrocławiu (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego Wrocław-4) i JRG 5 we Wrocławiu (Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza PSP Wrocław-5).