niedziela, 26 maja, 2024
Akcje Ratowniczo-GaśniczeAkcje Ratowniczo-Gaśnicze 2020

ALARM 071/2020

🚨 #ALARM 071/2020 🚗🚙
📆 08.08.2020 ⏰ 13:06

W trakcie prac konserwacyjnych przy sprzęcie spalinowym, które prowadziliśmy w remizie, otrzymaliśmy alarmowanie do zdarzenia drogowego na 165 kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia. Nasz zastęp dotarł na miejsce zgłoszenia, jako pierwszy.

Dowodzący w wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdził najechanie na tył samochodu osobowego marki BMW przez Forda Transita przewożącego ludzi. Łącznie pojazdami poruszało się 11 osób. Jedna z nich została poszkodowana i wymagała udzielania pomocy. Nasi strażacy wspólnie z zastępem OSP KSRG WĘGRY udzielali Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy do chwili przybycia

Zespołu Ratownictwa Medycznego. Ranna kobieta trafiła do szpitala.
Działania straży pożarnej polegały także na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu źródeł zasilania elektrycznego w pojazdach. Ruch w kierunku Wrocławia odbywał się jednym pasem.

W akcji udział brały dwa zastępy z JRG PSP nr 9 we Wrocławiu i po jednym zastępie z OSP KSRG WĘGRY i OSP Żórawina. Ponadto interweniował zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego, patrol Policji i służby autostradowe.