15
#ALARM 097/2020
W czwartek wieczorem zostaliśmy zadysponowani na ul. Gwiaździstą w naszej miejscowości do alarmu wywołanego przez czujkę tlenku węgla.
Po sprawdzeniu pomieszczeń przy wykorzystaniu naszego miernika wielogazowego nie stwierdziliśmy zagrożenia. Podobnie wynik dały pomiary wykonany przez strażaków z JRG 9.
W związku z rozpoczęciem kolejnego sezonu grzewczego zachęcamy do wykonania kilku czynności by uniknąć zaczadzenia, a tym samym utraty zdrowia, a w najgorszym przypadku życia!

Zamontuj czujkę tlenku węgla. To twoja mała inwestycja w duże bezpieczeństwo.

Jeśli posiadasz czujnik tlenku węgla, dymu lub gazu wymień baterię na nowe. ️Jeśli urządzenie wymaga kalibracji to ją wykonaj u wskazanego przez producenta serwisanta. Rozważ wymianę starej czujki na nowszy model.

Systematycznie czyść, sprawdzaj szczelność i wykonuj przeglądy techniczne przewodów kominowych.

Użytkuj tylko sprawne techniczne urządzenia, zgodnie z instrukcją producenta.

Nie zasłaniaj i nie przykrywaj urządzeń grzewczych.

Nie zaklejaj i nie zasłaniaj kratek wentylacyjnych.

W przypadku wymiany okien na nowe, sprawdź poprawność działania wentylacji, nowe okna są najczęściej o wiele bardziej szczelne w stosunku do wcześniej stosowanych w budynku i mogą pogarszać wentylację.

Nie bagatelizuj objawów takich jak: bóle i zawroty głowy, duszność, senność, osłabienie, przyspieszona czynność serca, mogą one być sygnałem, że ulegamy zatruciu tlenkiem węgla.1115