czwartek, 13 czerwca, 2024
Aktualności

Wsparcie dla OSP

W sobotę naszą remizę odwiedził Pan Bartłomiej Nowowiejski – mieszkaniec Galowic i przekazał nam prawie 200 butelek wody mineralnej oraz 40 masek FFP3 . Wartość przekazanych rzeczy to 348 zł, które zostały sfinansowane z funduszy ZBIÓRKI KOMPUTERÓW prowadzonej przez Pana Bartłomieja przez ostatni rok.
Pan Bartłomiej z racji posiadanego doświadczenia (ponad 30 lat w branży komputerowej) oraz prowadzonej działalności gospodarczej potrafi łatwo spieniężyć nawet najbardziej nieprzydatne (w tym uszkodzone) komputery i części do nich.
11 marca 2022 roku – w związku z sytuacją na Ukrainie postanowił włączyć się spontanicznie do pomocy. Efektem tego było ogłoszenie zbiórki sprzętu komputerowego, która była potrzebą chwili i próbą spontanicznej reakcji na dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość. Z pozyskanych pieniędzy, już po paru tygodniach, Panu Bartłomiejowi udało się doposażyć tymczasowe miejsca pobytu uchodźców w Galowicach i Żórawinie kwotą 3560 zł.
Obecnie problem uchodźców został z grubsza ogarnięty, a Pan Bartłomiej postanowił kontynuować akcję, a pieniądze, które zostały przeznaczyć na pomocy lokalnym społecznościom. Pierwszym beneficjentem takiej pomocy została nasza jednostka – OSP Żórawina.
Do dziś Pan Bartłomiej zebrał kwotę 8400 zł, z czego do rozdysponowania pozostało 4492 zł. Zbiórka cały czas trwa. Jedynym warunkiem jest bezpośrednia, rzeczowa pomoc grupie.
Pan Bart Nowowiejski zaprasza do kontaktu, chętnych do wsparcia swojej zbiórki, a także w kwestii sugestii dotyczących przekazania zgromadzonych środków.
tel. 501042431 (dni powszednie w godz. 9 – 11)
email : zawszeeleepiej@gmail.com
a także poprzez komunikator FB
Dziękujemy za wsparcie ❤️